Hemeningilizce Hakkında

Hemeningilizce.com projesi ilk kez 2006 yılında başlamış, ingilizce eğitiminde klasik yöntemlerin dışında kendine özgü tarzı ve özgün içeriğiyle internet üzerinden kullanıcıların hizmetine açılmıştır. İngilizce eğitimi konusunda kullanıcılara yardımcı olmak, öğrenim sürecinde onları faydalı çalışmalar ile desteklemek ve aslında ingilizce’nin kolayca, anlayarak ve severek öğrenilebileceğini göstermek isteyen sitemiz bu yönde çalışmalarını devam ettirmiştir.

HemenIngilizce
Net bir amaç ve sade bir mantık içeren site, son senelerde popülerleşen “blog” altyapısı ile yayın hayatını sürdürmüştür. Bu kapsamda, konular kategorilere ayrılmış ve her kategori altında bir çok ders yayınlanmıştır. Yaklaşık 10 kategori altında 400’e yakın konu anlatımı yapılmıştır. Sitenin sürekli olarak güncellenmesi, yeni derslerin eklenmesi, içerik olarak zengin, faydalı ve ilgi çekici konuların özgün bir şekilde anlatılması gibi nedenlerden dolayı kullanıcıların siteye olan ilgisi gün geçtikçe artmış ve site 3 yılın sonunda 3000’den fazla üye sayısına ulaşmıştır.

Sitenin Forum bölümü sayesinde kullanıcılar ingilizce konusunda kafalarına takılan soruları yöneltmiş ve hızlı bir şekilde sorularına cevap alabilmiştir. Site, her seviyeden kullanıcıya hitap etmeyi başarmış, sadece gramer değil, kelime çalışmalarına da sıkça yer vermiştir. Okuma, dinleme, konuşma, yazma aktivitelerinin eklenmesi ile kullanıcılara her yönden kendilerini geliştirme şansı sunulmuş, eklenen testler ve sorular ile kendilerini sınamaları da sağlanmıştır. Ders anlatımlarının yanısıra güncel konularda yazılar, hikayeler ve ilgi çekici makaleler yayınlanmıştır.

2010 yılı başında site yeni altyapısına kavuşmuş ve yeni arayüzü, kullanım kolaylığı ve artan yetenekleri ile kullanıcılara daha iyi hizmet vermek üzere yenilenmiştir. Tecrübeler ve ihtiyaçlar doğrultusunda ders ve konu anlatımları kullanıcı dostu haline getirilmiş, destekleyici materyellerin sunumu sağlanmıştır.