Ielts Konuşma - Genel Bilgi - Ielts Speaking - General Information

05/03/2011 00:00:00

IELTS Konuşma - IELTS Speaking

Ielts’le ilgili genel bilgi almak için http://www.hemeningilizce.com/ingilizce-ders/ielts-hakkinda-genel-bilgi buraya tıklayabilirsiniz.

  • Ielts konuşma bölümü (Ielts Speaking) 11-14 dakika arası sürer. Konuşma sınavı, sınavı yapan kişiyle karşılıklı olarak birebir yapılır. Konuşma kayıt edilir.

Ielts konuşma sınavı üç bölümden oluşur.

  • Birinci bölüm: tanışma (4-5 dakika)

Sınavı yapan kişi kendini tanıtır ve sınava giren kişiden kendini tanıtmasını kimlik bilgilerini doğrulamasını ister. Bu bölümde ev, aile, iş, okul ya da ilgi alanlarıyla ilgili genel sorular sorar.

  • İkinci bölüm: bireysel konuşma (3-4 dakika)

Sınava giren kişiye üzerine konuşabileceği bir olan “konu kartı” verilir. Hazırlanmak için kalem, kağıt ve 1 dakika süre verilir. Daha sonra adaydan 1-2 dakika bu konuyla ilgili konuşması istenir ardından sınavı yapan kişi aynı konuyla ilgili birkaç soru sorar.

  • Üçüncü bölüm: iki-yönlü tartışma (4-5 dakika)

Sınavı yapan kişi ikinci bölümün konusuyla ilgili daha fazla soru sorar, böylece adaydan daha soyut noktalar ve düşünceler geliştirme fırsatı verir.

Ölçülen beceriler: Çeşitli sorulara karşılık olarak günlük konular ve genel olaylarla ilgili fikirlerini söyleyebilme becerisi, düzgün bir dil kullanarak düşünceleri tutarlı bir şekilde düzenleyerek verilen bir konu üzerine bir süreliğine konuşma becerisi, konularla ilgili tartışma, analiz etme ve fikirlerini ifade etme ve destekleme becerileri.

Değerlendirme: akıcılık, tutarlılık, kullanılan kelimeler, gramerin doğruluğu ve seviyesi ile telaffuz.

4 kişi tarafından oylandı. Ortalama: 4,50

Oyla!

0 Yorum
Yorum Yaz Soru Sor

Konu hakkındaki yorumunuz

(Görüşünüzün Sonucunu Almak İçin E-Mail Adresinizi Girebilirsiniz.)