Dinleme - Listening

10/14/2011 00:00:00
listening

Basitleştirilmiş hikaye kitaplarını dinlemek, dizileri-filmleri İngilizce altyazı ile izlemek, şarkılar dinlemek, sohbet etmek dinleme becerinizi geliştirmek için yapabileceğiniz çalışmaların sadece birkaçı. Dinleme çalışmalarında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Özellikle bilmediğiniz bütün kelimelere takılıp kalmayın. Sadece eğer gerçekten genel olarak anlamanızı engelliyorsa bakın.

İngilizce’nin global bir dil olduğu gerçeğine dayanarak, internetin dinleme konusunda tam bir mağden olduğunu söylememize gerek yok. Bu anlamda http://www.hemeningilizce.com/ingilizce-ders/dinleme-calisma-baglantilari buradan ararlı linklere ulaşabilirsiniz. Youtube ve benzeri siteler de dinleme becerisini geliştirmek için yararlanılabilecek kaynaklar arasında en zenginlerinden biridir. Ünlülerin röportajlarını, haberleri, dizileri, çizgi filmleri bu tür sitelerden dinleyerek/izleyerek gerçek İngilizce’yi hayatınıza alabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi dinleme çalışmalarında asıl olan kelime kelime her şeyi anlamak değil, genel konu üzerine bilgi sahibi olmaktır. Daha çok şey dinledikçe daha fazla anlayacaksınız.

Sevdiğiniz İngilizce şarkıların sözlerini öğrenin ve birlikte söyleyin. Böylece hem İngilizce kulağınız hem telaffuzunuz, hem de bunlarla birlikte kelime dağarcığınız da gelişir. Türkçe çevirileriyle birlikte bazı İngilizce şarkıların sitemizde http://www.hemeningilizce.com/dinleme/sarki-sozleri burada bulabilirsiniz.

Öneri ve istekler için [email protected]

3 kişi tarafından oylandı. Ortalama: 5,00

Oyla!

0 Yorum
Yorum Yaz Soru Sor

Konu hakkındaki yorumunuz

(Görüşünüzün Sonucunu Almak İçin E-Mail Adresinizi Girebilirsiniz.)