Bilinmeyen Kelimeler - Unknown Words

10/20/2011 00:00:00

Bilinmeyen kelimeler çoğu zaman okumanın etkili ve verimli bir şekilde yapılmasını engeller. Ne kadar çok kelime öğrenirseniz öğrenin her zaman yeni kelimelerle karşılaşma ihtimaliniz vardır. Sonuçta bazen ana dilimizde bile bilmediğimiz kelimeler olabildiğini unutmayın.

Bilinmeyen kelimelerle baş etmeniz için iki temel yol önerebiliriz:

  • 1. Okuma becerisini geliştirmek için öncelikle seviyenize uygun parçaları seçebilirsiniz.. Bu basitleştirilmiş hikaye kitaplarındaki ( başlangıç seviyesinden 6. Seviyeye kadar) kelime çeşitliliği de seviyeye göre değişmektedir. Seviyenize uygun kitaplarda bilmediğiniz kelimelerin oranı da daha az olacaktır. Özellikle İngilizce öğrenmeye ve okumaya yeni başlayan öğrenciler için bu kitaplar çok daha verimli kullanılabilmektedir. İngilizceniz daha iyi duruma geldikçe siz de daha ileri seviyedeki kitapları okuyabilirsiniz.

  • 2. Güncel haberleri takip edebilirsiniz. Sonuçta bir şekilde haberdar olduğunuz konular olduğu için anlamanız daha kolay olacaktır.

Okurken karşılaştığınız yeni kelimelerin hepsinin anlamını bilmenize gerek yoktur. Çoğu öğrenci kitap okumaktan kelimelerin anlamına bakmaktan yorgun düştüğü için vazgeçer. Sadece konunun genelini anlamanızı engelleyen kelimelere bakın.

3 kişi tarafından oylandı. Ortalama: 5,00

Oyla!

  • helogenn helogenn : 02/26/2013 12:30:18
    Haklısınız.En büyük sorunum kelimeler.
1 Yorum
Yorum Yaz Soru Sor

Konu hakkındaki yorumunuz

(Görüşünüzün Sonucunu Almak İçin E-Mail Adresinizi Girebilirsiniz.)